Wystepy zawodników WLKS Krakus na zawodach w Jaszkowie i w Lesznie - relacja Jacka Koziarowskiego

W dniach 22-24.02.2008 w Centrum Hippiki Jaszkowo odbyła się czwarta eliminacja Halowego Pucharu Polski w Skokach przez Przeszkody.

W zawodach udział wzięło blisko 100 zawodników i ponad 200 koni.

W finale Rundy Juniorów zawodnicy klubu WLKS Krakus odnieśli wielki sukces wprowadzając do rozgrywki 3 zawodników i 4 konie i zdobywając 4 pierwsze miejsca.

W sumie do rozgrywki zakwalifikowało się 6 par z 33 które wystartowały w konkursie finałowym.

Konkurs zwyciężyła Marta Pacholska na koniu Chiarina, drugie miejsce zajął Jarosław Koziarowski na Coriano 24, trzecie Natalia Koziarowska na Wigonii, a czwarte ponownie Jarosław Koziarowski na Impulsie.

Dzięki tak udanemu startowi wymieniona 3 zawodników zajmuje miejsca w czołowej piątce Halowego Pucharu Polski i tak:

Natalia Koziarowska zajmuje 1 miejsce z dorobkiem 61 pkt, Marta Pacholska jest 3 z 49 pkt., a Jarosław Koziarowski jest 5 z 41 pkt.

W finale rundy Młodych Jeźdźców Michał Ziębicki zajął 10 miejsce w konkursie finałowym to samo miejsce zajmuje po 4 eliminacjach.

W dniach 15-17.02.2008 w Lesznie odbyły się zawody HZO otwierające sezon 2008.

W zawodach udział wzięło ok. 80 zawodników i 160 koni.

W konkursie Grand Prix wysokie 4 miejsce zajął Michał Ziębicki na Saragossie pokonując pierwszy nawrót z 4 pkt., a drugi bezbłędnie.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Agnieszka Grundkowska na Diamancie zajmując 2 miejsce w Finale Rundy Juniorów a jej klubowa koleżanka Natalia Koziarowska wprowadzając 2 konie do rozgrywki zajęła 3 i 5 miejsce ( odpowiednio Wigonia i Euras ). Obie zawodniczki przejazd podstawowy i rozgrywkę pokonały bezbłędnie a o kolejności decydował czas przejazdu.

W finale Małej Rundy Artur Wójcik zajął 8 miejsce a Aleksandra Kolibska miejsce 11.

Tekst: Jacek Koziarowski