Udany występ małopolskich wukakawistów na zawodach CNC w Strzegomiu oraz w Jaroszówce
W ciagu ostatnich kilku tygodni zawodnicy KJ Facimiech, KS Bór Toporzysko oraz KJ Szarża Bolęcin uczestniczyli w Ogólnopolskich Zawodach WKKW - CNC w Strzegomiu oraz w Jaroszówce, plasując się na czołowych miejscach w konkursach, w których uczestniczyli. Relację z obu imprez napisała dla naszego serwisu Wiola Hajnos z KJ Facimiech, zawodniczka WKKW uczestnicząca w obu tych imprezach.

UDZIAŁ ZAWODNICZEK Z KJ FACIMIECH W ZAWODACH WKKW W STRZEGOMIU  I W JAROSZÓWCE

Dnia 1.04. odbyły się pierwsze w tym sezonie ogólnopolskie zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego w ośrodku jeździeckim LKS „Stragona” Strzegom. Frekwencja była zadawalająca (ponad 50 koni). Rozegrano cztery konkursy w klasach LL, L, P i CNC1*.
Z Małopolski wzięły udział dwie zawodniczki z Klubu Jeździeckiego Facimiech, które wygrały aż trzy konkursy. Kl. LL zwyciężyła Wioleta Hajnos na klaczy Majorka, kl. L Joanna Mandecka – Turczyńska na Reballi, a kl. P ponownie Joanna Mandecka – Turczyńska na koniu Baronie. Wioleta Hajnos na Jany, również startująca w konkursie kl. P, mimo czystego krosu, pomyliła trasę i tym samym straciła szansę na drugie miejsce.
Wszystkie przejazdy zawodniczek KJ Facimiech były zadawalające, parkury pokonane bez błędów, kros nie sprawił żadnych problemów. Nawet pogoda podczas zawodów była bardzo uprzejma i prawie cały dzień świeciło słońce.
Sezon zaczął się bardzo obiecująco i tym samym liczymy na dalsze sukcesy!

10.04. odbyły się już drugie w tym roku krajowe zawody we WKKW w Jaroszowce zorganizowane przez Artura Społowicza. W zawodach startowało około 120 par. Rozegrano cztery konkursy: LL, L, P i CNC1*.  Tym razem z Małopolski wzięły udział cztery zawodniczki. Joanna Mandecka – Turczyńska (KJ Facimiech) na Reballi w kl. L zajęła 9 miejsce mając na swoim koncie jedną zrzutkę na parkurze, a na koniu Baron w kl. P wywalczyła miejsce 2 przejeżdżając poprawnie czworobok, bezbłędnie parkur i kros. Wioleta Hajnos (KJ Facimiech) na Majorce w kl. LL zdobyła 6 miejsce pokonując parkur bez błędów, a na krosie  jednym zatrzymaniem i minimalnym spóźnieniem, a na Jany w kl. P – 13, spóźniając się na krosie. Izabella Kopacz z KJ Szarża Bolęcin na wałachu Argon uplasowała się w kl. L tuż za Joanną Mandecką na 10 pozycji po niewielkim spóźnieniu się na krosie i zrzutką na parkurze, a Katarzyna Miętus (KS Bór Toporzysko) na Metro startująca również w kl. L zajęła 20 miejsce pokonując bezbłędnie kros.
Mimo trudnych warunków atmosferycznych (przelotne opady deszczu i zimno) oraz katastrofy w Smoleńsku - organizator zadbał o przyjemną atmosferę na zawodach. Tragedia w Smoleńsku podziałała jednak na wszystkich przygnębiająco i zawody zakończyły się w atmosferze powagi i smutku (przyp. MR)

Pogoda nie przestraszyła również publiczności, która schowana pod parasolami kibicowała zawodnikom na trasie krosu.