Wyniki końcowe OOM w WKKW - Facimiech 2012
W KJ Facimiech zakończyły się Finały XVIII OOM w WKKW. Na starcie stanęło 11 zawodników na kucach oraz 15 zawodników na duzych koniach. Ceremonia otwarcia OOM z udziałem Prezesa MZJ p. Jana Hrynczuka oraz Prezesa MZSKF i Federacji Sportu Młodzieżowego odbyła się w piątek o godzinie 9:30. Najbardziej podniosłym momentem było wciągnięcie naodowej flagi na maszt przy dzwiękach Hymnu Państwowego oraz zapalenie znicza olimpijskiego. W piątek 6 lipca odbyła się próba ujeżdżenia, zaś w sobotę od godziny 11:00 rozegrano probę terenową w obu kategoriach. W niedzielę, po przeglądzie koni, od godziny 10:00 odbywały sie próby skoków.

Trasa krosu była wymagająca choć większość zawodników poradziła sobie z nią bez większych problemów. Dystans próby terenowej w kategorii kuców wynosił 2250 m przy tempie 450 m/min, zaś w kategorii dużych koni dystans wynosił 2500 m przy tempie 480 m/min. Przyjęto możliwie najmniejsze tempa jazdy ze względu na dokuczliwy upał, dochodzący do 33 stopni w cieniu. Woda w zbiorniku przeszkody wodnej pod koniec konkursów stała się wręcz gorąca :)

W niedzielę odbył się o godzinie 9:00 przegląd koni a od 11:00 ostatnia próba - skoki na parkurze. Bezpośrednio po zakończeniu skoków udekorowano zwycięzców Finałów XVIII OOM.
Spośród zawodników z naszego regionu najlepiej wypadła Zuzanna Leśniak na koniu Tajga (b.p.k.), która w kategorii dużych koni zdobyła srebrny medal. Z kolei w ketgorii kuców najlepsza spośród małopolskich wukakawistek okazała się 12-letnia Aleksandra Stańska i Egzorcysta - para ta zajęła IV miejsce.
Zwyciężczynią kategorii kuców została Wiktoria Knap z ZKS Drzonków na koniu Domingo, zaś w kategorii duzych koni - Tola Armańska z LKS Stragona Strzegom na koniu Sonet. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom finałów serdecznie gratulujemy, a organizatorom przekazujemy wyrazy uznania i podziękowania za doskonałe przygotowanie zawodów.