PUCHAR MAŁOPOLSKI REAKTYWOWAŁ MISTRZOSTWA POLSKI AMATORÓW W SPORTOWYCH RAJDACH KONNYCH
W dniu 02 sierpnia 2014 roku w Łopusznej k/Nowego Targu, przy pięknej pogodzie rozegrane zostały 3.zawody w ramach Pucharu Małopolski w Towarzyskich Rajdach Konnych, które równocześnie reaktywowały Mistrzostwa Polski Amatorów w Sportowych Rajdach Konnych .

PUCHAR  MAŁOPOLSKI  REAKTYWOWAŁ  MISTRZOSTWA  POLSKI AMATORÓW  W  SPORTOWYCH  RAJDACH  KONNYCH

W dniu 02 sierpnia 2014 roku w Łopusznej k/Nowego Targu, przy pięknej pogodzie rozegrane zostały 3.zawody w ramach Pucharu Małopolski w Towarzyskich Rajdach Konnych, które równocześnie reaktywowały Mistrzostwa Polski Amatorów w Sportowych Rajdach Konnych .

Na tle malowniczego Dworku Tetmajerów po raz 12-ty do zmagań o tytuł rajdowego Mistrza Polski Amatorów  w dwóch kategoriach (kat. dużych koni i kat. małych koni) - stanęło 22 zawodników.

MISTRZEM POLSKI AMATORÓW na rok 2014 w kat. dużych koni została Agata Data (LKS Hejnał Krzyszkowice) startująca na 9-letnim wałachu Willkan (oo), a w kat. małych koni Urszula Zając (Agroturystyka Cwał Łyczanka) na 7 letnim kucu Markiz.

Mistrzostwa reaktywowano po dwóch latach przerwy i wiele wskazuje na to, że na stałe zagoszczą w gościnnej stadninie Pana Stanisława Buły w Łopusznej, kontynuującej tradycję Raciechowic, gminy w woj. małopolskim, na terenie której z powodzeniem rozgrywane były przez ostatnie 11 lat ciesząc się olbrzymim zainteresowaniem zawodników-amatorów (w konkursach startowało po 70 i więcej par).

W rankingu Pucharu Małopolski na pierwsze miejsce wysunęła się jeżdżąca od początku bardzo równo Joanna Sławecka ze stajni „Apacz” w Mszanie Górnej. Stajnia ta uplasowała aż 3 swoich zawodników na czołowych miejscach w rankingu.

Przed nami kolejne zawody pucharowe w Kamionce k/Nowego Sącza, które odbędą się  w dniu 13 września br. Zawody te będą zamykać kwalifikacje do Finału Pucharu, który rozegrany zostanie w Jaworniku k/Myślenic w dniu 4 października - na który serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków rajdów konnych.