Wyniki Mistrzostw Małopolski w Ujezdżeniu i WKKW - Bolecin 06-08.10.2006
W dniach 6 - 8.10.2006 odbyły się w KJ SZARZA w Bolęcinie Mistrzostwa Małopolski w Ujeżdżeniu i w WKKW. W zawodach wzięło łącznie udział 40 koni i 42 jeźdźców, w tym 2 niezrzeszonych amatorów,uczestniczących w Mistrzostwach Małopolski Amatorów w WKKW. Przejazdy zawodników oceniała Komisja Sędziowska w składzie: Sędzi Główny -Zbigniew Bojda oraz sędziowie: Ewa Formicka oraz Henryk Geringer de Oedenberg.

Dzięki sponsorom Mistrzostw zwycięscy zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Sponsorami Mistrzostw byli:

Urząd Miasta w Trzebini
Sklep Jeździecki "KARINO" - Janina I Tatiana Pętlak
PUHP "MOSUR" w Rudawie, p. Stefan Moląg
Firma HIPPICA p.p. Edyty i Zbigniewa Kostrzewskich
Polski Portal Internetowy ONET pl

W ujeżdżeniu rozegrano łącznie 5 rund: Młodzików (L-1, L-1, L-2), Kuców i Małych Koni (P-1. P-6, P-8), Juniorów (P-2, P-3, N-1), Seniorów (C-3,C-4, C-5) oraz dodatkowo Rundę N (N-1,N-2, N-3).
Wśród Młodzików tryumfowała Zuzanna Drożdż z KS Bór Toporzysko na Jankesie. Pozostałe medalowe miejsca przypadły również reprezentantom KS Bór - Markowi Wieńciowi (srebrny medal) i Emilii Chmielowskiej (brązowy medal).
W kategorii kuców i małych koni zwyciężyła bezapelacyjnie Katarzyna Przybyło na Hormonie, wyprzedając Bartłomieja Przybysia na Szpaku i Katarzynę Skrzypczak na Jankesie. Reprezentantki KJ SZARZA zajęły miejsce czwarte - Anna Brodowska na Cygance oraz piąte - Gabrysia Paliwoda i Miś.
Wśród juniorów tryumfował Bartłomiej Przybys na Szpaku. Srebrny medal zdobyła Agnieszka Łojas na Łobuzie III z KS Bór Toporzysko a brązowy - Sabina Czekierda na Jukonie z KS "Pod Żubrem" Niepołomice.
Mistrzynią Małopolski Seniorów została Katarzyna Klein z KJK Klan Kraków na koniu Broker, wyprzedziła ona Justynę Palmowską na Luandzie P z KJK Pod Żubrem oraz Łukasza Wituchowskiego na Duncan 35 z WLKS Krakus Swoszowice. Barwy naszego Klubu reprezentowali: Antoni Potocki na Martelu (4 miejsce) oraz Adam Brodowski na Pamirze (5 miejsce).
W rundzie N zwyciężyła Magdalena Serocka na Fassion Freezbe z KJ Zbrosławice, drugie miejsce zajęła Anna Mazur na Ramzesie z KJ SZARZA,zaś miejsce III przypadło Sandrze Rogackiej i Dr Lariniero z KS Lider.

W mistrzostwach WKKW rozegrano 2 konkursy, a klasyfikacje prowadzono w kategorii kuców i małych koni (kl. LL), juniorów (kl. L) oraz seniorów (kl.L) a także rozegrano konkurs Zawodów Regionalnych w klasie LL. Łącznie na starcie stanęło 22 zawodników z Małopolski i ze Śląska.

W kategorii kuców i małych koni Mistrzynią Małopolski WKKW 2006 została Alina Hrynczuk z KJK Klan Kraków dosiadającą Fuksa, zaś srebrna medalistką została Magdalena Smalec i Witalis z KJ SZARZA Bolęcin.
Wśród juniorów tryumfował Bartłomiej Przybyś na Fromm'ie z KS Bór Toporzysko, zaś srebrny medal zdobyła Anna Rey na klaczy Toska z KJ SZARZA Bolęcin. Medal brązowy zdobyła Alina Hrynczuk i Derwisz z KJK Klan Kraków.
Wśród seniorów zwyciężyła Urszula Śliwa na koniu Gallux z KS Bór Toporzysko, a wyprzedziła ona zdobywczynie srebrnego medalu - Monikę Lubkiewicz na koniu Gudżarat.

O niewątpliwym pechu może mówić Aleksandra Rabiej, która podczas próby terenowej klasy LL przewróciła się wraz ze swym koniem Batman galopując w dystansie. Upadek amazonki skończył się interwencją karetki pogotowia, ale na szczęście obyło się bez poważniejszych obrażeń. Amazonka otrzymała specjalna nagrodę dla największego pechowca zawodów.

Zawody można uznać za udane, choć zawodnikom i koniom dało się we znaki zapylenie powietrza, związane z dość niezwykłą o tej porze roku suszą. Niestety, organizatorzy nie poradzili sobie z rozwiązaniem tego problemu.