Wiadomości ze świata » Michał Hycki i MG Polaco wygrali konkurs CCI1* w Białym Borze
W dniach 22-24 czerwca w Białym Borze odbywały się Międzynarodowe Zawody Konne WKKW CIC/CCI oraz Mistrzostwa Polski Seniorów WKKW. W konkursie CCI1* który został zorganizowany jako konkurs kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Juniorów wziął udział zawodnik KJ Szarża Bolęcin Michał Hycki na MG Polaco. Po trzech dniach zmagań Michał Hycki zajął pierwsze miejsce w konkursie i uzyskał równocześnie kwalifikacje do Mistrzostw Europy Juniorów w WKKW

W pierwszym dniu zawodów nasza para bardzo dobrze pokazała się w próbie ujeżdżenia, uzyskując wynik 52,5 pk i drugą lokatę w konkursie. Próba terenowa została rozegrana w sobotę. Kros był dość trudny, w pofałdowanym terenie, dystans wynosił 3700 m a tempo 520 m/min. Michał i Polaco jako jedyny polski zawodnik oraz jeden z dwóch w całym konkursie ukończył kros w normie czasu i bezbłędnie (w normie czasu zmieściła się również zawodniczka ze Szwecji). Dzięki bardzo dobrej jeździe w krosie Michał zdobył prowadzenie w konkursie, które utrzymał do końca - miał jedną zrzutkę na parkurze, ale nikt z pozostałych zawodników nie przejechał parkuru na czysto.
W rezultacie Michał Hycki i andaluzyjski ogier MG Polaco stali się zwycięzcami konkursu i jednocześnie sensacją zawodów.